17-годишен неправоспособен водач, употребил наркотични вещества, е бил задържан от полицията в Русе.
Случаят е от 24 май. Около 03:50 ч. екип на Първо РУ и на сектор "Пътна полиция" спрял младежа с мотопед "Пежо" за проверка на бул. "Славянски".
Униформените установили, че той е неправоспособен, а когато се усъмнили, че е употребил наркотични вещества или техни аналози, го подложили на проба с техническо средство. Уредът отчел положителен резултат за канабис и амфетамин.
17-годишният е предал доброволно на полицаите метален гриндер и топче суха зелена тревна маса, за която е заявил, че е марихуана, уточняват от полицията.
При допълнителните справки е изяснено още, че регистрационната табела, поставена на мотопеда, е издадена за друго МПС - мотопед марка "Карпати", а освен това мотопедът е без валидна застраховка "Гражданска отговорност".
На водача е издаден талон за медицинско изследване, но в болница "Канев" той е отказал да даде проби за химичен анализ.
Случаят е документиран и предаден на разследващите. Образувано е бързо производство, уточняват още от полицията.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Руска рулетка: Военните квоти изтласкват руските студенти от местата в университетите
Керамични чинийки ренде: С тях готвенето е по-забавно
Ренета Инджова: За бюджета трябва политическа воля
4 знака, че шефът ви се надява да напуснете сами
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Децата на „Моряците“ и приятели събира над 150 деца на сцена във Варна
Исторически успех за българската медицинска генетика: Асистент от МУ–Варна с престижна награда
Хванаха шофьор с автомобил, който не е регистриран по надлежния ред
Анализатор: SpaceX остава инвестиция за по-рискови инвеститори
SOFIX отбеляза седмичен ръст от 0,89%
Европейските борси записаха понижения след отлагането на преговорите между САЩ и Иран
Румен Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Вагит Алекперов