Хванаха 37 мигранти край Перник, натъпкани в бус

Това е вторият случай в рамките на деня

04.05.2023 • 16:07 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Хванаха 37 мигранти край Перник, натъпкани в бус
Хванаха 37 мигранти край Перник, натъпкани в бус

Тридесет и седем нелегални мигранти са заловени на второкласния път II-63 в отсечката между градовете Брезник и Перник. Това е вторият случай за деня, при който са заловени чуждестранни лица на територията на Област Перник, потвърди регионалният говорител на Областната дирекция на МВР.

Мигрантите са от афганистански произход и са превозвани с бус. Същият е спрян за проверка от полицията в началото на пернишкото село Мещица. Превозното средство е пътувало в посока Перник.

Към момента се установява самоличността на лицата и се водят процесуално-следствени действия, уточниха от пресцентъра на ОДМВР - Перник, съобщи БТА.

Двайсет мигранти бяха заловени в Перник преди обяд. Чужденците, дошли от Афганистан, бяха открити в бус на територията на квартал "Изток" в близост до пътен възел "Даскалово". 

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички