25 мигранти бяха задържани тази сутрин край София. Те били натоварени в товарен бус с българска регистрация.
Акцията по задържането е станала около 8:00 часа тази сутрин в началото на магистрала "Струма", близо до ж.к. "Люлин". Бусът е спрян на магистралата в посока Перник, а мигрантите казват, че са от Афганистан.
Влезли са наша територия през границата ни с Турция. Трафикът е бил осъществен от организирана престъпна група, която е била наблюдавана от ГДБОП. Мигрантите са били гладни и дехидратирани.
Шофьорът на микробуса е 20-годишен български гражданин и е арестуван. От МВР допълват, че той е известен на полицията. Не е ясно дали е имало помагач при превоза на мъжете.
Вижте повече в репортажа на Борислава Алексова.
Лавров: Европа не крие подготовката си за война с Русия
Израел изпада в изолация, изборите в САЩ пренареждат Близкия изток
Румен Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана през 2026 г.
7 принципа на хранене за дълголетие според проф. Валтер Лонго
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Минималната работна заплата няма да бъде замразявана
Радев: Показанията на Невзоров са много важни, за да стигнем до същината за незаконно строителство във Варна
Десетокласници посетиха Районен съд-Варна за среща със съдия Теодора Шишкова
Григор Димитров се класира за втория кръг в Майорка
Бойната карта на SENSHI 32 Grand Prix
Акционерите на Valentino обещават нова подкрепа за 2026 г. след загуби и нарастващ дълг
Дигиталното евро преодоля ключово препятствие пред въвеждането си в ЕС
Как iGB задържа iGaming лидерството на Лондон и ролята на Imperia Bet
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители