833 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата, съобщиха от МВР.
Извършен е контрол на 11 746 водачи и пътници. Съставени са 2718 фиша и 787 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от неправоспособни водачи или такива, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози.
В рамките на изминалия ден са установени общо 28 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 18 от тях са шофирали с от 0,5 до 1,2 промила, 10 - с над 1,2 на 1000, а двама са отказали да бъдат тествани. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 24 души, а четирима, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.
От обобщените данни по метода "линеен контрол" са проверени 2112 МПС и 2727 водачи и пътници. За установени нарушения са съставени 717 фиша и 177 АУАН. Установени са шестима водачи, управлявали след употреба на алкохол до 1,2 промила, и един – с над 1,2 промила. Петима са засечени да шофират под въздействие на наркотични вещества или техни аналози.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Най-малкият син на Дейвид и Виктория се сгоди?
От екранна химия до истинско семейство: Историята на Мила Кунис и Аштън Къчър
Кортни Кокс се раздели с дългогодишния си приятел
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Откриха генетична мутация, която може да удължи живота
Калисто: Луната, която може да се превърне в бъдеща база на НАСА
„Изгубеният град“: Може ли подводна планина да разкрие тайната за произхода на живота?
Учени предлагат: Гигантски огнени торнада да почистват нефтени разливи в океана
Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Оптимизмът владее Wall Street в дебюта на Alphabet в рамките на Dow
Кадър на деня за 29 юни
Maersk повиши перспективите си заради по-силното от очакваното търсене на контейнери
Фондовете с инвестиции на гранични пазари ще отворят портфейлите си за български акции