ГДБОП спря противоправно разпространение на литературни произведения в Интернет, съобщиха от пресцентъра на МВР. Операцията на специализирания отдел "Киберпрестъпност" на ГДБОП и служители на сектор БОП във Варна е проведена през изминалата седмица.
Действията им са осъществени под ръководството на Софийска районна прокуратура в София, Варна и обл. София. Извършени са претърсвания и изземвания на четири адреса в София, Варна и с. Лесковдол, Софийска област, в хода на които са събрани доказателства за осъществената престъпна дейност по НК.
В резултат на проведената операция достъпът до интернет сайт www.spiralata.net, използван за противоправното деяние, е преустановен, прекратено е и незаконното до този момент разпространение и достъп до редица литературни произведения, обекти на чужди авторски права, като:
"Физика на невъзможното“, "Паралелни светове" и „Бъдещето на човечеството“ от Мичио Каку; „Магията на подреждането“ от Мари Кондо; "Кратка история на времето“ от Стивън Хокинг; "По-кратка история на времето“ от Стивън Хокинг и Ленард Млодинов; „Седемте духовни закона на успеха“ и "Спонтанното удовлетворение на желанията“ от Дийпак Чопра; "Боговете още са тук“ от Ерих фон Деникен; „Отровните родители“ от Сюзън Форуърд; "Бягащата с вълци“ от Клариса Пинкола Естес; "Селестинското пророчество" и "Десетото откровение“ от Джеймс Редфийлд; "Лечение на организма със собствени сили“ от Сергей Филонов и други.
От ГДБОП съветват гражданите при наличие на интерес към дадено литературно произведение да използват интернет страниците на съответните издателските къщи, притежаващи права за разпространение. Това от своя страна гарантира на онлайн потребителите високо качество на търсената услуга, както и избягване на възможността за заразяване на компютърната им конфигурация със зловреден код при изтегляне на файлове от случайни интернет сайтове.
През последните три години страната ни бе извадена от негативния наблюдателен списък „Специален 301“ на Департамента по търговия на САЩ като резултат от координираните съвместните действия между МВР и Прокуратурата за противодействие на този вид престъпна дейност.
Снимка: МВР
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Мъж пострада при пожар в автосервиз във Варна
Майли Сайръс се сбогува емоционално с леля си Доли Партън
Административният съд във Варна образува дело за незабавно възстановяване на тока в Баба Алино
Около 100-120 евро ще струва подготовката на ученик в Гърция за учебната година
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
НАСА засне мистериозен силует на „медуза“ на Марс
САЩ одобриха първия в историята целеви медикамент срещу рак на панкреаса
Откриха подобна на Земята планета, която може да е съставена 50% от вода
Един от най-опасните вулкани в САЩ може да предизвика катастрофа, подобна на тази в Непал
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста в Струмяни
На 34 години почина най-младият монарх в света
Има пострадал при пожара в автосервиз във Варна
Голям пожар избухна във Варна
Европейските борси се движат към растеж за пети пореден месец
Атанасов: Лихвите, геополитиката и дългът на САЩ са решаващи за златото
Намалялото търсене в Азия отваря възможност да се напълнят газохранилищата в Европа
Трябва ли да има промяна в микса на енергийната система на България