Едно малко германско селце си има нов собственик. Да, точно така. Село Алвин, в източната част на провинция Бранденбург беше продадено на търг.
Единственият наддаващ за селото го купи по телефона за скромните 140 000 евро. И така той е станал притежател на Алвин, в който живеят 15 човека. Населеното място е с обща големина от 16 хил. квадратни метра и се намира на два часа път с кола от Берлин.
Анонимният купувач се сдобива с цялата площ на селото с всичките му девет къщи, околни постройки, както и десетте му плевни и гаражи. Минималната цена на търгът е била 125 000 евро.
"Много заинтересовани страни се свръзаха с нас, дори от чужбина", казва Матияс Кнаке от аукционната къща Кархаусен през "Spiegel".
Новият собственик обаче ще си има работа по селото. Къщите са обитаеми и отопляеми, но има какво да се свърши. Много от фасадите са унищожени, има и проблем с мухъла.
Според Кнаке Алвин има "сериозна нужда от модернизация и реновация".
Селото е било собственост на намиращия се в него социалистически завод за гориво, който прекратява дейност през 1990 г. след обединението на Германия.
Малкото населено място започва да запада, като по-младите хора се преместват в големите градове в търсене на работа.
През 2001 г. двама братя купуват селото за "една символична дойчемарка", но не успяват да вдъхнат нов живот в него.
Новият собственик, който е пожелал да запази анонимност, смята да успее там където неговите предшественици са се провалили, разкрива още медията.
Снимка: Karhausen Auction House
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Проданов, ПБ: Инвестираме в бъдещето на България
НАТО планира 70 млрд. евро помощ за Украйна през 2026 г., САЩ без нови военни ангажименти
Бил Гейтс призна за извънбрачни връзки по време на брака си
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти