Първи приют за стари магарета бе открит в гоцеделчевското село Баничан. На площ от 250 декара българското подразделение на швейцарската организация за защита на животните е изградила новия дом. След години усилена работа животните ще прекарат спокойно последните си годините там.
Четирима гледачи, двама пазачи и двама ветеринари работят в приюта за магарета. В момента има 17 обитатели, които са предадени от своите собственици. Капацитетът на приюта е за 60 животни, но при нужда може да бъде увеличен двойно.
Над 100-150 магарета ще могат спокойно да преживяват в долината. Животните няма да работят и да бъдат мъчени.
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Киев натиска за преговори, Кремъл признава, че няма резерви за кризата с горивата
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit
И след възстановяването на икономиката лятната почивка е невъзможна за много гърци
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо