Завистта е нормално човешко качество. Когато обаче излезе извън граници, тя е деструктивна и може да ви накара да кажете или направите лоши неща.
Важно е не само да осъзнавате кога вие самите завиждате, но и кога сте обект на завист от другите. Все пак можете да контролирате своето поведение, но не и това на околните. И ако някой много ви завижда, има голяма вероятност да ви саботира на всяка стъпка.
Ето няколко сигурни знака, че сте обект на завист и трябва да бъдете много внимателни с човека/хората, които проявяват следното поведение:
Прави ви комплимент - обида
Ако някои прекалява с комплиментите и ги казва със специфичен тон, който да оставя съмнение дали са искрени, то вероятно се опитва да ви обиди. Това е типично поведение на човек, който ви завижда.
Принизява успеха ви
С много труд сте постигнали нещо и всички ви аплодират и поздравяват за успеха. И ето, че винаги се намира някой, който да пусне язвителен коментар и да омаловажи това, което сте направили. Просто е - завижда ви и затова не може искрено да се зарадва на постижението ви.
Състезава се с вас постоянно
Конкуренцията е хубаво нещо, но и тя трябва да има граници. Ако край себе си имате човек, който постоянно се съревновава с вас и се бори на живот и смърт да ви победи, то определено иска да се докаже, защото ви завижда.
Повече по темата четете на Tialoto.bg
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Робърт Грийн разкрива психологията на влиянието в "Изкуството да съблазняваш"
Йотова още мисли дали да се кандидатира за президент
150 години от подвига на Ботев: Започва походът от Козлодуй до Околчица
Аналог на витамин D прави рака на панкреаса по-уязвим към лечение
Пълна трансформация на мъртвата коса: Как пептидите пренаписват правилата за молекулярна здравина?
Отбелязваме Световния ден на Спешната медицина
Какво покрива здравната застраховка и кога си заслужава?
Firefly Aerospace спечели договор за 75 млн. долара: Ще достави дронове на Луната
Redwire достави на ЕКА прототип на роботизирана ръка за лунния модул Argonaut
Ще има ли геомагнитни бури до края на май: Прогноза за космическото време
НАСА планира изграждането на лунна база с размерите на град
Над 30 организации се включват в седмото издание на "Оранжево морето" във Варна
Ускоряват визите за работници от трети страни у нас за сезона
Парламентът "върза ръцете" на Спецов
Премиерът: България и Франция споделят общи позиции за сигурността и диверсификацията на енергийните доставки
ГЕРБ-Варна: Строителството в „Баба Алино” започна през мандата на Коцев
Р. Манолов: Тенденцията за нарастване на цената на земеделската земя е между 6% и 8% годишно
България е сред трите страни в ЕС с най-много жени в информационните технологии
Кадър на деня за 27 май
ББР и Инвестбанк разширяват достъпа на бизнеса до над 30 млн. евро финансиране по InvestEU