Петима души загинаха след като снощи хеликоптер се разби в Ийст Ривър в Ню Йорк. Оцелял само пилотът на машината, който бил спасен от преминаващ влекач.
На борда е имало шестима души, които се връщали от фотосесия, когато хеликоптерът загубил височина и паднал във водата край остров Рузвелт.
Машината е собственост на компанията "Либърти хеликоптер", която извършва чартърни полети над Ню Йорк за заснемане на забележителностите.
Двама от пътуващите в хеликоптера са починали на място. Спасителните екипи успели да извадят другите трима пътници, които обаче по-късно починали в болница.
Властите в Ню Йорк определиха инцидента като "огромна трагедия", а причините за катастрофата все още се уточняват. Основната версия към този момент е е техническа повреда.
Славов пита: Как Невзоров е експулсиран и после е светкавично върнат в България?
Двама души починаха заради горещините в Испания
Жестокост: Намериха 8 убити малки кученца в село Вързулица
Народното събрание прие оставката на Делян Добрев
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Делян Добрев вече не е депутат
150 състезатели участваха в Международния турнир по плуване за ветерани във Варна
14 екипажа взеха участие в регата „Fair Play Cup 2026“ във Варна
Синоптиците издадоха жълт код за силни дъждове, бури с гръмотевици и градушки
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции
Семейство Тръмп се стреми да разшири имотната си империя в Европа
Иран и Оман започват преговори за управлението на Ормузкия проток
Петролът поевтинява още, все повече танкери преминават през Ормузкия проток*