Най-голямата онкологична болница в страната започва изграждането на нова модерна клиника по химиотерапия. За целта Министерството на здравеопазването е отпуснало милиони и 300 хиляди лева.
Очаква се с ремонта капацитетът на клиниката да се увеличи с 1500 пациенти годишно.
Общата площ, на която ще се помещава ще е три пъти по голяма от досегашната. С отпуснатите от здравното ведомство средства ще бъдат закупени нови болнични легла и столове за химиотерапия.
През последната година през националната онкологична болница са преминали над 14 хиляди души. Най-много са били пациентите в клиниката по химиотерапия.
Една жертва след челен сблъсък край Свищов, 28-годишен шофьор се оказа надрусан
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Купуват малки жилища за отдаване под наем
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
Варна ще бъде домакин на XII Европейска олимпиада по география (EGEO 2026)
Катастрофа с жертва край Свищов
Алжир обърна Йордания на Мондиала
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура
В бюджета за 2026 г. е залегнал нов ред за финансиране на общинските проекти
Цената на петрола продължава да върви надолу*
Първият трилионер вече е ясен. Но кой ще бъде следващият?