5-годишно дете почина при пожар в Дупница

Момченцето било оставено само в стая с печка на твърдо гориво

07.11.2017 • 16:16 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
5-годишно дете почина при пожар в Дупница
5-годишно дете почина при пожар в Дупница

5-годишно дете почина след пожар, избухнал в къща в ромската махала в Дупница. Момченцето било оставено само в стая с печка на твърдо гориво. Откарано е в Пирогов с тежки изгаряния, където по-късно е починало. По случая е образувано досъдебно производство.

5-годишният Катерин останал сам вкъщи вчера в късния следобед. Баба му излязла и го заключила. Как е тръгнал огънят предстои да се изяснява, но се предполага, че печка на твърдо гориво е причинила пожара. Съседи чули писъците на момченцето и опитали да му помогнат. 

Детето е прието първо в дупнишката болница с тежки изгаряния, а после е преместено в столична клиника. От тежките си рани обаче издъхнало тази сутрин.

Съседите на починалото дете разказаха, че майка му водела твърде фриволен начин на живот и рядко се грижела за детето си. Тя е задържана в полицията за 24 часа. Разследването ще трябва да покаже дали има вина за трагедията.


  • Последни
  • Четени
Репортажи виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички