Честванията на Деня на Независимостта в столицата включват и изложение на бойна техника до Министерството на отбраната в София.
Гражданите успяха да разберат повече и да се докоснат до военна техника. Сред изложените машини и оръжия бяха бронирана машина "Хамър", бойни бронирани колесни машини "Командо", "Гардиан" и "Пустинна котка", картечници и гранатомети също бяха изнесени пред сградата военното министерство.
Изложението е част от инициативата "Това сме ние", с която Министерството на отбраната цели да популяризира военната служба.
Засега са потвърдени 32 жертви на опустошителните трусове във Венецуела СНИМКИ
Африкански шаман освободи Хари Кейн от черната магия
Комитетът за оценка на риска и лекарствена безопасност към ЕМА разгледа валпроат, ваксината срещу чикунгуня и лекарство за редки васкулити
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
Венци Стефанов покрусен заради мелето на "Тракия" с деца от "Славия"
Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.
Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
Констатираните нарушения на КЗП са под 10% от общия обхват на проверките по Черноморието
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари