Завръщането след контузия на Григор Димитров приключи

Първата ни ракета в тениса отпадна от 77-ия в света

25.03.2019 | 20:53 Редактор: Ивайло Николов

Григор Димитров загуби с 0:2 сета 5:7, 5:7 от Джордан Томпсън в мач от третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями.

Димитров се завърна на корта след близо два месеца пауза, в която той лекуваше проблемното си дясно рамо.

Преди два дни първата ни ракета разгроми Фелисиано Лопес, но днес отпадна от Джордан Томпсън, който е 77-и в света, съобщава GOL.BG.

Григор Димитров бе изправен до стената в края на втория сет, когато Джордан Томпсън получи три мачбола при сервис-гейм за българина.

Той обаче отрази трите възможности за пробив на австралиеца и изпрати гейма в допълнителни разигравания, в които обаче Томпсън стигна до четвърти мачбол.

Този път Димитров изпрати бекхенд в мрежата и загуби срещата след час и 48 минути на корта в Маями.

Почти идентична бе и ситуацията във втория сет, в който Димитров проби за 5:4, но загуби моментално подаването си за 5:5, за по-късно позволи на Томпсън да спечели с четвърти мачбол.