Казват, че колекционерането е почти като болест. Веднъж започнеш ли, не можеш да спреш.
В България може да се похвалим с много колекционери. Някои от тях дори основават клубове и дружества.
Константин Пенков е председател на софийското филателно дружество. Спомня си, че като малък бил много злоядо дете. За да го прилъже да хапва повече, баба му показва кутия, пълна с пощенски марки.
И така, години по-късно, воден от детския спомен, Константин започва да колекционира, а по - късно става и част от дружеството.
Във всяка една къща може да се намери някаква мини колекция от марки. В България има много колекционери, някои са явни, други не, но най-голямата колекция е в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, казва Константин, който показа на екипа на Bulgaria ON AIR едни от най-интересните попълнения в колекцията си.
Четири от US самолетите отпътуваха от летище “Васил Левски”
Доказаха ли, че има живот на Марс?
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Ето къде няма вода във Варна днес
Горанов: Иронично е, че именно Асен Василев е един от най-яростните критици на бюджета
Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
Черно море привлече Мохамед Аши Буаклин
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
САЩ ще ограничат вноса на допълнителен брой китайско телекомуникационно оборудване
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост