Левски на върха в класирането

05.10.2015 | 13:37 Редактор: Велислава Миланова

Левски победи Литекс с 2:1 като гост, в мач от 11-тия кръг на А група. Трите гола в срещата паднаха в рамките на 8 - минути през първото полувреме. Левски поведе в 30 - та , след като Прохазка центрира от фаул и Аймен Белаид от няколко метра вкара за 1:0. Отговорът на Литекс не закъсня и 120 - секунди по - късно чудесна индивидуална акция на Асприля завърши с пас към Малинов , който нямаше проблем срещу вратаря Йоргачевич. Не бяха минали и пет минути, когато отново гостите ликуваха. Този път след заучено положение след корнер Роман Прохазка матира защитата в оранежево. През второто полувреме напрежението преобладаваше, а с успеха сините за първи път излязоха на върха в класирането с 21 точки , втори е шампионът Лудогорец с 20 , а Литекс има 19 - точки. В следващия кръг Левски приема Лудогорец на ст. "Георги Аспарухов".