Самуел Демие от Етиопия спечели 32 издание на Софийския маратон

В маратона се включиха над 1500 души

04.10.2015 | 15:16 Автор: Васил Детелинов

Самуел Демие от Етиопия спечели 32 издание на Софийския маратон при мъжете. При дамите бягането спечели кенийката Ребека Корир.

В софийския маратон се включиха над 150 души от страната и чужбина. Стартът бе даден от министъра на младежка и спорта Краен Кралев и председателя на Българският олимпийски комитет Стефка Костадинова.

Етиопецът Самуел Демие взе разстоянието от 42 километра и 195 метра за 2 часа 16 минути. Това се оказа и най доброто постижение за маратона от 1957 година насам.

Първото място във втората дистанция от 20 километра спечели европейският шампион за младежи Митко Ценов. Лекоатлетът Стоян Златков бе първи на 8-километровото трасе.

Спортният министър Красен Кралев обяви, че има идея догодина заедно със Софийският подобни маратони да се провеждат във Варна и Стара Загора.