"Бронзовият" Даниел Александров се завърна от Баку

16.06.2015 | 13:46 Редактор: Николета Маданска

Горд и щастлив от Баку се завърна Даниел Александров.

Борецът в категория до 80 кг в класическия стил влезе в историята на родния спорт като първия медалист на България от Европейски игри.

23-годишният дупничанин спечели бронзово отличие, след победа над двукратния световен шампион  Селчук от Турция.

"Чувствам се горд и щастлив, въпреки че бях отишъл за първото място в Баку. Малко се объркаха плановете, но все пак съм радостен, че спечелих медал и всичките усилия, които съм положил, не са били напразни", заяви Даниел Александров при завръщането си от Баку.

Тази година Даниел Александров спечели и златния пояс „Никола Петров“, а следващата му голяма цел е световното първенство в Лас Вегас през септември.

Цялото интервю с първия български медалист от Европейските игри в Баку, очаквайте в спортното предаване Резултат тази неделя от 11 часа.