Блатер предложи мач между Израел и Палестина

20.05.2015 • 15:08 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Блатер предложи мач между Израел и Палестина
Блатер предложи мач между Израел и Палестина

Мач между Израел и Палестина предложи президентът на световната футболна централа Сеп Блатер.

Идеята на швейцареца е по този начин да се подобрят отношенията между двете страни.

Блатер посети Йерусалим, където се срещна с министър-председателя на Израел Бенямин Нетаняху и с президента на Палестина Махмуд Абас.

Нетаняху обяви, че Израел с радост ще подкрепи подобна инициатива от ФИФА, но заради изострените отношения между двата народа, такъв мач няма как да се проведе в близкото бъдеще.

След 10 дни, по искане на палестинската футболна асоциация, ФИФА ще проведе гласуване сред своите 209 члена на Конгреса в Женева, които ще решат дали Израел трябва да бъде отстранен от световната футболна централа за нарушаване на правилата, свързани с расизма и заради затрудненото придвижване на играчи между ивицата Газа и Западния бряг. 

 


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички