Френският шампион Лил удържа нулево равенство срещу Валансиен

Отборът на Лил едва не загуби срещата, след като домакините отправиха общо 18 удара към вратата на Микаел Ландро.

31.10.2011 | 09:00

Шампионът на Франция Лил удържа нулево равенство в гостуването си на Валансиен. Тулуза пък победи с минималното 1:0 Рен в мач от 12-тия кръг на Лига 1. Отборът на Лил едва не загуби срещата срещу Валенсиен, след като домакините отправиха общо 18 удара към вратата на Микаел Ландро, но така и не успяха да вкарат топката в мрежата. Гостите също имаха своите положения, но те бяха доста по-малко и в крайна сметка не донесоха попадение. Равенството изкачи Лил до третото място в класирането с актив от 23 точки. Валансиен пък продължава да е в дъното на таблицата с 10 точки на 18-ата позиция. В друг мач Тулуза надигра Рен с 1:0, като единственото попадение беше дело на Етиен Дидо в 27-ата минута, а виолетовите доиграха мача с човек по-малко, след като Антоан Дево беше изгонен във втората част. По този начин Тулуза измести съперника си от петото място в класирането с 22 точки. Рен има една по-малко. В другия мач от Лига 1 Ница и Сошо завършиха 1:1. Ерик Мулунги откри в 30-ата минута, но Риад Будебуз изравни секунди по-късно. Домакините доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Давид Елбюик бе изгонен в средата на втората част. Ница е на 16-то място с 11 точки, а Сошо е на 11-та позиция с 14.