Френският Лил с ценна победа срещу Олимпик-Лион

След регистрираната победа отборът изостава само на 4 точки от първия в класирането Пари Сен Жермен и само на една от втория Монпелие.

24.10.2011 | 14:11 Редактор: Ваня Симонска

Лил победи у дома с 3:1 Олимпик Лион в дербито на 11-ия кръг на френското първенство. Това е трета поредна победа за шампиона на Франция, която му отреди трето място в класирането. Домакините стигнаха до пълен обрат в двубоя, след като първия гол бе в тяхната врата.
В 22-ата минута Джими Бриан бе изведен напред по отличен начин от Йоан Гуркюф и реализира за 0:1. Малко преди края на първото полувреме обаче Лил се върна в мач след попадение на Муса Соу, който се възползва от грешка на противниковия вратар и вкара за 1:1. През втората част на двубоя Лил търсеше повече победата и логично се поздрави с крайния успех. В 64-ата минута Баса засече центриране от корнер и покачи резултата на 2:1. Крайното 3:1 оформи Джо Коул след асистенция на Муса Соу.