Македония и Испания на финала на Евробаскет 2011

Домакинът Литва - аут от надпреварата.

15.09.2011 | 10:55 Редактор: Ваня Симонска

Страхотното представяне на Македония на Евробаскет-2011 продължава. Тимът на Марин Докузовски победи домакина Литва с 67:65 и се класира за полуфиналите. Напред в турнира продължава и Испания, която се наложи над Словения с 86:64.
Македонците победиха Литва с решителна тройка на Владо Илиевски секунди преди сирената, а в последствие литовците пропиляха шанса си за атака. Финалният резултат 67:65 бе фиксиран с наказателен удар на Илиевски. Бо МакКейлъб доказа качествата си за пореден път и завърши с 23 точки, много от тях в решителни моменти. Войдан Стояновски също игра силно и добави 15 точки, а героят Владо Илиевски завърши с 12. Домакините разочароваха с играта си в този мач, а стрелбата им от тройката въобще не вървеше. Добре се представи Робертас Явтокас с 13 точки и 6 борби, а Дариус Сонгайла добави 12 точки.
В полуфинала Македония ще се изправи срещу Испания. Еврошампионът разгроми Словения с 86:64 в четвъртфинала.
Словенците изненадващо имаха предимство през първата част, в която авансът им достигна 8 точки.
Испанците стигнаха до изравняване при 25:25 малко след средата на втората четвърт, а 96 секунди преди почивката поведоха за първи път в резултата. През третата част иберийците имаха пълно превъзходство. След серия от 19:2 точки шампионите поведоха с 54:33. Хуан Карлос Наваро реализира 26 точки за победителите, а Пау Гасол добави 19 точки и 16 борби. За Словения най-полезен с 14 точки беше Горан Драгич.