България загуби от Швейцария с 1:3

В друг мач от нашата група Англия се наложи над Уелс с 1:0.

07.09.2011 | 17:09 Редактор: Ваня Симонска

България допусна нова тежка загуба в група G от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2012 г. Този път националите претърпяха поражение с 1:3 като гост на Швейцария.
Централният защитник Иван Иванов откри резултата още в 8-ата минута. Джердан Шакири вкара хеттрик за Швейцария, като се разписа в 45-та, 61-та и 88-та минути. Това е четвъртата загуба за тима ни в квалификационния цикъл.
В друг мач от нашата група Англия се наложи над Уелс с 1:0. Единственият гол в мача падна през първото полувреме и бе дело на новото попълнение на Манчестър Юнайтед Ашли Йънг. Така футболистите на Фабио Капело имат нужда само от една точка в последния си двубой от цикъла срещу Черна гора, за да си осигурят място на финалите догодина в Полша и Украйна.

Вижте и коментарите на Борислав Михайлов и Валентин Илиев във видео материала.