ЦСКА загуби от Стяуа с 0:2

Червените се нуждаят от три безответни гола в реванша.

19.08.2011 | 11:38

ЦСКА загуби от Стяуа с 0:2. Срещата се игра пред 20 000 зрители на стадиона в Клуж.
За да се класира за груповата фаза на Лига Европа, ЦСКА ще има сложната задача да вкара три безответни гола в реванша. Двубоят е на 25 август на стадион Васил Левски.

Стяуа (Букурещ) откри резултата още в 16-ата минута. След центриране отдясно, отбраната на ЦСКА увисна, което позволи на Галамац да стреля с глава. Необезпокояван от никой румънецът нямаше проблеми да се разпише с удар от няколко метра.
Първото положение за гол пред футболистите на Милен Радуканов се откри в 32-ата минута, но ударът с глава на Спас Делев не попадна в рамките на вратата.

В последните пет минути на първата част бяха и най-силните моменти за играчите на Стяуа. В 42-ата минута Леандро Тату получи топката на точката на дузпата, но останал абсолютно сам срещу Мболи не успя да го преодолее. В последните секунди на полувремето отново алжирецът спаси ЦСКА от второ попадение. То обаче все пак дойде в 77-ата минута. Точен за 2:0 от 23 метра бе бразилецът Тату.
В края на срещата румънската звезда на ЦСКА – Янис Зику направи уникален пропуск от два метра.