Реал (Мадрид) и Барселона завършиха 2:2

Двубоят започна по великолепен начин за „белия балет“ и в 13-ата минута резултат бе открит от Месут Йозил.

15.08.2011 | 15:45 Редактор: Ваня Симонска

Реал (Мадрид) и Барселона завършиха при резултат 2:2 в първия мач за Супер Купата на Испания. Така двата гранда оставиха интригата за реванша в сряда на Ноу Камп.
Двубоят започна по великолепен начин за „белия балет“ и в 13-ата минута резултат бе открит от Месут Йозил. Барселона обаче, бързо се върна в мача след попадение на Давид Вия, който с феноменален удар прати топката в мрежата за 1:1. В 46-ата минута звездата на каталунците Лионел Меси преодоля защитата на Реал и отбеляза 11-то си попадение срещу вечния съперник и седмо на Сантяго Бернабеу – и резултът вече бе в полза на Барселона. В 53-та минута след разбъркване в пеналта на гостите, Шаби Алонсо засече топката от границата на наказателното поле и вкара за 2:2.
„Мисля, че резултатът е добър, но в сряда трябва да покажем, че сме готови да се справим с тим като Реал Мадрид. Надявам се, че феновете ни ще ни подкрепят на Ноу Камп,“ заяви Хосеп Гуардиола – мениджър на Барселона.
Официален дебют с фланелката на Барса направи новото попълнение Алексис Санчес.