Уругвай спечели турнира Копа Америка

Рекордът на Уругвай за брой спечелени титли в турнира има историческа стойност.

25.07.2011 | 15:27 Редактор: Ваня Симонска

Уругвай покори Южна Америка  в турнира Копа Америка за рекорден 15 път и надмина по титли вечния си съперник Аржентина. В герои за отбора се превърнаха Луис Суарес и Диего Форлан.
Рекордът на Уругвай за брой спечелени титли в турнира има историческа стойност. Най-голямото съперничество на отбора е с Аржентина. Сега „урусите“ освен, че надминаха гаучосите по трофеи, достигнаха до заветната 15 титла именно на аржентинска земя и то след като отстраниха  Аржентина на четвъртфинал.
Двубоят на Естадио Монументал бе динамичен, напрегнат и изпълнен с много футболни емоции. Резултатът бе открит чрез гол на нападателя на Ливърпул Луис Суарес. Три минути преди края на първото полувреме, при груба грешка на Ортигоса, Аревало отне топката и подаде към Диего Форлан, който вкара за 2:0. Малко преди последния съдийски сигнал отново Форлан се разписа във вратата на Парагвай и оформи класическото 3:0.