Уругвай победи Мексико в турнира Копа Америка

Следващият съперник на Уругвай е домакинът и един от фаворитите за трофея - Аржентина.

13.07.2011 | 14:50

Уругвай се класира за четвъртфиналите на Копа Америка, след като в последния си мач от група С победи Мексико с 1:0. Единственото попадение бе дело на Алваро Перейра, който се разписа в 15-ата минута. Следващият съперник на Уругвай е домакинът и един от фаворитите за трофея - Аржентина.
В другата среща от групата Чили също наложи с 1:0 над Перу, като напред продължават и двата отбора – Чили като първи в потока, а Перу като най-добрия трети отбор. Победата дойде след автогол  на Андре Мартин Карийо в последните секунди на мача. В 62 минута червени картони получиха перуанецът Кармона и чилиецът Бесажур за сбиване.