САЩ отстрани Бразилия на Световното по футбол за жени

На полуфиналите американките ще срещнат Франция.

11.07.2011 | 13:50

Националният отбор на Съединените американски щати сътвори сензацията на Световното първенство за жени в Германия. На четвъртфиналите американките отстраниха фаворита за титлата Бразилия, след изпълнения на дузпи и общ резултат 5:3.  САЩ поведоха след  автогол на бразилката Деяне във втората минута. „Селесао“ изравни след попадение на Марта от дузпа, като първия опит от бялата точка бе неуспешен. Съдията, обаче, реши дузпата да се повтори, защото вратарката  напуснала гол -линията преди сигнала. При втория опит Марта не сгреши.  Така редовното време завърши 1:1.
В третата минута на продълженията отново Марта отбеляза за своите, а САЩ стигнаха до равенството чрез Аби Уамбах в самия край на второто продължение.  При изпълнението на дузпи Даяне пропусна третия удар и Бразилия отпадна.
На полуфиналите американките ще срещнат  Франция.
В другата полуфинална среща един срещу друг ще се изправят Швеция и Япония. Азиатките сензационно елиминираха домакина Германия, а шведките отстраниха Австралия след 3:1. "Тре кронур" започна силно срещата и отбеляза два гола в първите 16 минути, когато се разписаха Сьогран и Далквист. В края на полувремето австралийките намалиха чрез Пери. Шведките започнаха по-добре второто полувреме и заслужено стигнаха до нов гол. Шлени бе точна в 52 минута за крайното 3:1.