fallback

Бразилия не успя да победи Венецуела в Копа Америка

Срещата започна силно за бразилците, които тотално надиграха своя противник.

04.07.2011 | 14:47

След Аржентина, фалстарт направи и другият фаворит за трофея от турнира Копа Америка – Бразилия. Селесао завърши 0:0 в първия си мач от втора група срещу Венецуела. Срещата започна силно за бразилците, които тотално надиграха своя противник. През първото полувреме няколко хубави положения за гол имаше звездата на Милан – Пато, но веднъж вратаря Вега хвана негов удар, а по-късно и напречната греда му попречи. В 38 минута Вискарондо от Венецуела в последния момент изчисти удар на Робиньо.След почивката Бразилия рязко свали темпото и почти не създаваше опасности пред противниковата врата. Венецуела имаше само едно чисто положение – в 71 минута  бившият футболист на “Вихрен Сандански” Габриел Сичеро центрира в наказателното поле на Бразилия, след което Мику стреля опасно с глава, но топката мина в страни от вратата на Сезар. Така срещата завърши 0:0.