Какви по-важни събития да очакваме през следващите 359 дни? Според икономистът Любомир Дацов за България 2018 година ще бъде сива. „Тенденциите на икономически растеж ще продължат, но след средата на годината ще започнат да се появяват първите облачета до толкова, че през 2018 се очаква първоначално Федералния резерв да вдигне лихвата, а след това и Централните банки в Европа да последват САЩ в тази политика. „
Нашето европредседателство без съмнение ще даде значително отражение върху България през 2018-та. Очаквано с много надежди и подготвяно с подчертан ентусиазъм, то вероятно може да стартира някои нови и важни евровектори за нас и държавата ни. Какви са обективните прогнози за неговото значение за България и за всеки от нас, нейните граждани? Това домакинство ще стане ли част от живота на България и българите? За всичко това и още теми говорим В първата част на предаването заедно с политологът Катя Михайлова и икономистът Любомир Дацов.
В България липсва сериозно, задълбочено и обективно виждане и разбиране на проблемите в обществото и държавата, както и на средствата за тяхното решаване. Нашата власт работи без далечни цели и “на парче”, което лишава България от добри позиции в региона, в Европа и света. Кой и кога ще предложи разумна визия за бъдещето?
Резултатите и от последните избори в Каталуния са известни и ясни. Според доказали своите обективност и професионализъм експерти, непрекъснато растящото огромно социално неравенство и опитите за унищожаване на националните държави са в основата на проблемите в Белгия, Великобритания, Испания, Италия, Франция и т. н. - много “парещи въглени” на картата на уж, “Обединена Европа”. Развитието на процесите има много и различни съставящи - кои са водещите на този етап? Ще има ли “светли дни” за Европейския съюз или ние - българите, “хванахме последния влак” през 2007-ма година, но с него летим ... надолу? Отговорите във втората част на предаването. Гледайте ни!
САЩ удължиха срока за купувачите на "Лукойл" до 25 юли
Жега: Швейцария с рекорд за юни, болниците в Париж са претоварени
Зеленски: Одобрих 40-дневна операция срещу Русия, целта е прекратяване на войната
Кокцидиоидомикоза – гъбичната инфекция, която имитира пневмония
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Най-богатите 10% от потребителите нанасят най-тежките щети на планетата - и вероятно сте сред тях
Морето в Гърция срещу родното море: Вечният спор къде е по-евтино
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Nasdaq отчете четвърта поредна сесия на червено въпреки подкрепата от Micron
Мариана Трифонова: Европа преценява тона си с Китай
Ще изнасяме ли пшеница за Китай
Проектът на Бюджет 2026 влиза за разглеждане в Министерския съвет на 1 юли