Поредни признания спечелиха каратеките на Българската карате киокушин федерация (БККФ) от Световното първенство по киокушин (KWF) в Астана, Казахстан. В жестока конкуренция сред над 600 състезатели от 27 държави националите ни грабнаха злато и сребро!
Български финал при дамите до 65 килограма си заформиха Мариела Любеноваи Валерия Лозанова. Мариела надделя в мача за световната титла.
По пътя към медалите двете отстраниха по 3 съпернички, сред които имаше представителки на Казахстан, Русия, Тунис и Франция. Състезанията се проведоха на 3 и 4 ноември в Астана. Още в началото на месеца БККФ изпрати и своята делегация. На Световното първенство с Казахстан България беше представена от шестима състезатели - четирима каратисти при мъжете и две при жените. Националите ни бяха предвождани от треньорите на националния отбор на БККФ Захари Дамянов и Живко Андреев. С отбора бе и докторът на националния отбор – Стоян Стаматов.
Делегацията ни се прибира днес в София в 21.35 часа с полет от Москва.
Паралелно с успехите на каратеките в Казахстан, състезателите ни се подготвят усилено и за двете най-мащабни първенства по карате киокушин, които предстои да се проведат от 7-и до 9-и декември в Двореца на културата и спорта във Варна. БККФ и Kyokushin World Union (KWU) организират 2-о Европейско първенство за мъже, жени и ветерани и 6-о Световно първенство юноши и девойки. Входът за тях е свободен.
Астън Вила разгроми Нотингам и е на финал с Фрайбург
Днес ще е топло, но с повече и по-силен дъжд
Защо Зеленски мълчи за най-големия корупционен скандал в редиците си?
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Човешкият мозък обработва реч дори в безсъзнание
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
Въвеждат лимит за покупка на кола в брой
Условна присъда за младеж, откраднал и шофирал пиян кола във Варна
Спипаха 17-годишен да кара без книжка кола с табели на друг автомобил
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
S&P 500 отстъпи от рекорда, цените на петрола се възстановяват
Кадър на деня за 7 май
Тръмп даде на ЕС срок до 4 юли да ратифицира търговското споразумение със САЩ
Подценява ли българският бизнес значението на киберсигурността?