Кошмарът на "Барса" в Германия продължава, "Байерн" подчини Лева и компания с 2:0

Люка Ернандес откри с глава, а после Лерой Сане удвои

13.09.2022 | 23:59 Редактор: Искра Ангелова

"Байерн" (Мюнхен) удари "Барселона" с 2:0 в изключително интензивен мач от група "С" на Шампионската лига.

През първото полувреме "блаугранас" изненадващо надиграха един от най-големите си кошмари в Европа, но двете нули не помръднаха от светлинното табло, въпреки предимството от 9:3 удара в полза на гостите.

Една от основните заслуги за това беше на Роберт Левандовски, който напусна "Байерн" през лятото след осем силни сезона в Мюнхен. Полякът имаше три добри възможности, но ги пропусна, предава gol.bg.

Само за пет минути в началото на второто полувреме "Байерн" мушна два гола във вратата на каталунците. Люка Ернандес откри с глава, а после Лерой Сане удвои.

Така "Байерн" (Мюнхен) събра пълен актив от 6 точки и оглави еднолично групата. "Барселона" е втори с три пункта.