Григор Димитров докосна дъното, но изплува сух в инфарктен мач

Квалификантът Макензи МакДоналд измъчи максимално хасковлията, следва Андрей Рубльов

17.01.2018 | 15:27 Редактор: Ивайло Николов

Григор Димитров беше напът да сътвори сензация на Australian Open, отпадайки от номер 186 в световната ранглиста. Най-добрият български тенисист се измъчи сериозно във втория кръг на надпреварата срещу квалификанта от САЩ Макензи МакДоналд.

В крайна сметка световният номер 3 надделя с 3:2 сета, в отделните части 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6. Григор започна неубедително срещата и през целия първи сет бе догонващ в резултата, а накрая логично го загуби.

Димитров намери играта си и и спечели втората и третата част, но изненадващо рухна в четвъртия сет и го загуби с 0:6. Във финалния пети сет хасковлията успя да издържи на огромното напрежение, върху което бе подложен и след куп драматични разигравания успя да надделее с 8:6 гейма.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Андрей Рубльов. В първите си два мача на турнира в Мелбърн руснакът победи Давид Ферер и Маркос Багдатис.

Андрей Рубльов отстрани Димитров във втория кръг на US Open през миналата година.