Бившият футболист на "Лудогорец" и настоящ технически директор на клуба - Козмин Моци, заяви с увереност, че разградчани отново ще спечелят шампионската титла в България.
По думите му "орлите" трябва да докажат, че могат да станат шампиони и по трудния начин.
Румънецът говори пред медиите преди отпътуването на отбора за Будапеща, където утре "Лудогорец" ще се изправи срещу унгарския "Ференцварош" в двубой от четвъртия кръг на основната фаза на Лига Европа.
До момента "орлите" имат една победа и две загуби в турнира, а формата им в последно време е колеблива - само една победа в последните седем мача във всички надпревари. Именно тази серия доведе и до уволнението на старши треньора Руи Мота.
"Винаги има нужда от добри резултати, за да може малко да се вдигне настроението и самочувствието. Сигурен съм, че момчетата утре ще дадат битка, защото имат да взимат и реванш от последния мач там. Сигурен съм, че ще се борим за точки утре", каза Моци.
Бившият защитник беше попитан и дали отборът е настроен за реванш, тъй като именно "Ференцварош" спря "Лудогорец" в третия квалификационен кръг на Шампионската лига по-рано тази година.
"Всеки футболист иска реванш, когато е загубил. Рано или късно това време идва. Надявам се утре това да работи в наша полза и да си тръгнем от Будапеща с точка или три", добави той.
Моци призна, че моментната форма на отбора не е най-добрата, но подчерта, че "Лудогорец" ще търси реакция и характер.
"Не се намираме в най-добрата си форма, но искаме да покажем характер и да покажем, че можем да ставаме шампиони и по трудния начин", каза техническият директор.
Той коментира и темата за новия треньор, като остана предпазлив в отговорите си.
"Водят се преговори за нов треньор. Нямаме един набелязан човек и продължаваме да търсим. Не искам да говоря много. Когато има нещо на сто процента, ще ви кажа. Правим го на първо място от уважение към настоящия треньор (бел. р. – Тодор Живондов) и да го оставим да си подготви спокойно мача. Вероятно той ще води отбора и в шампионатния мач с "Арда". Надявам се до паузата за националните отбори вече да имаме нов треньор. Все още търсим и когато имаме новина, ще я научите от нас", увери Моци.
По думите му предстоящият мач с "Ференцварош" е важен, но не решаващ за сезона.
"Предстоящият мач е важен, както и всеки друг, но не е най-важният за нас. С една победа и с добра можем да си вдигнем настроението. Това винаги ще бъде добре за отбора. Все още съм сигурен, че на лято ще бъдем шампиони, но просто ще трябва да го направим по трудния начин, а не както досега по лесния. Уверен съм заради качествата на нашите футболисти и техния характер", завърши легендата на "Лудогорец".
Снимка: Lap.bg.
Българите изостават с над 1000 евро на месец от средните заплати в ЕС
В България голям проблем е ниската финансова и инвестиционна грамотност
Саудитска Арабия може да получи американски изтребители F-35
Берлин реже достъпа до базовите помощи на новите украинските бежанци
Как се определя IQ-то и колко е важно то всъщност?
Тайната на дълголетието се крие в навиците ни
Лекари от три болници спасиха 32-годишна жена с тежка бременност при диабет и бъбречна недостатъчност
Имунологична несъвместимост между партньорите – мит или реална пречка за зачатието?
Магнитната буря на Земята продължава почти две денонощия
Mars Express снима последствията от ледниковия период на Марс
Учени от САЩ назоваха датата, на която астероид може да се сблъска с Луна
В Шотландия откриха гъба на 407 млн. години
Зима 2025/2026 може да започне с по-изразен и блокиращ характер
До 10 дни ще започне връчването на глоби за средна скорост
Варненци протестираха срещу насилието на животни
Юпитер е спасител на Земята, ето как
Темата за продажба на билети и от водачите в градския транспорт във Варна е отворена
Щатските индекси записаха най-лошия си ден от над един месец
Кадър на деня за 13 ноември
Verizon ще съкрати около 15 хил. работни места
General Motors притиска своите доставчици да изместят веригите си на доставки от Китай