"Барса" се сбогува с Жорди Алба и Серхио Бускетс с 3:0 срещу "Майорка"

Ансу Фати се разписа на два пъти при победата на "Ноу Камп"

29.05.2023 | 07:11 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" победи "Майорка" с лекота с 3:0 в мач от предпоследния 37-ми кръг на испанската Ла Лига. Двубоят беше последен на "Ноу Камп" на двама от златните отбори на каталунците в последните години - Жорди Алба и Серхио Бускетс. Двамата бяха заменени в края на друбоя, за да бъдат наградени с аплодисментите от публиката.

Каталунците решиха всичко още преди почивката с два бързо гола на Ансу Фати (1, 24), а между тях нападателят на гостите Амат Ндиайе беше изгонен с директен червен за грубо нарушение срещу Алехандо Балде. Последният напусна контузен. През второто полувреме Гави (70) довърши гостите с трети гол.

"Барселона" си гарантира титлата на Испания преди няколко кръга, но увеличи актива си на 88 точки, на цели 11 пред втория "Реал" (Мадрид). "Майорка" е в "златната среда" - на 12-та позиция с 47 точки.