Меси пренаписа историята, стана първият футболист с поне 100 гола за Аржентина

Световният шампион от Катар се разигра в контролата с "Кюрасао"

29.03.2023 | 07:26 Редактор: Вяра Димова

Суперзвездата Лионел Меси отново пренаписа историята, след като стана първият футболист с поне 100 гола за националния отбор на Аржентина.

Световният шампион от Катар се разигра в контролата с "Кюрасао" (7:0) и още до 37-ата минута беше оформил своя хеттрик, с помощта на който вече има цели 102 попадения с националната фланелка.

Именно Лео откри резултата в 20-ата минута и за по-малко от четвърт час изкова хеттрика си, разписвайки се за втори път за вечерта в 33-ата минута. Нико Гонзалес и Енцо Фернандес нанизаха останалите попадения през първото полувреме, пише gol.bg.

След почивката гаучосите видимо намалиха темпото, за да не посрамят съвсем футболното джудже. В 78-ата минута Анхел Ди Мария вкара от дузпа, за да покачи на 6:0, а девет минути след това защитникът Гонсало Монтиел също записа името си на светлинното табло.