Младежкият национален отбор на България отстъпи пред Словакия с 0:1

Следващата среща от турнира "Анталия Къп" е на 28 март

26.03.2023 | 08:43 Редактор: Вяра Димова

Младежкият национален отбор на България отстъпи пред Словакия с 0:1 в първия си мач от турнира "Анталия Къп" 2023. Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, като при единственото попадение в срещата, което падна в средата на второто полувреме, останаха сериозни съмнения за нарушение срещу родния вратар Дамян Христов. Съдийската бригада обаче не реагира и голът бе зачетен, въпреки че в продължение на няколко минути на Христов бе оказвана медицинска помощ.

Иначе едно от най-добрите положения за тима на Александър Димитров дойде още в началото на сблъсъка. В 11-та минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на добра позиция, но ударът на последния бе отразен, предаде БГНЕС.

Следващата среща на България U21 от турнира е във вторник, 28 март, срещу Финландия. Двубоят е с начален час 17:30.