Бразилия унищожи Южна Корея за 45 минути, Неймар се завърна с гол

"Селесао" победи с 4:1 и си уреди четвъртфинал с Хърватска

05.12.2022 | 23:00 Редактор: Петя Кръстева

Бразилия разби с 4:1 Южна Корея, за да се класира на ¼-финалите на Световното първенство в Катар.

"Селесао"  прати съперника си в нокаут в рамките на 30 минути през първото полувреме, когато заби 4 безответни гола във вратата на Ким Сун-Кю. "Кошницата" му напълниха  Винисиус Жуниор (7), Неймар (13) от дузпа, Ричарлисон (29) и Лукас Пакета (37). "Кариоките" изпуснаха още куп положения, което спаси южнокорейците от погром с още по-голямо цифрово изражение. За тях почетното попадение заби Сьонг-Хо Пайк в 77-ата минута.

Двубоят бе белязан и от завръщането в игра на Неймар. Лидерът на бразилците страдаше от контузия в глезена, която го остави извън строя за предишните два мача на тима в Катар.

Съперник на "Селесао" на ¼-финалите ще е Хърватия.  Селекцията на Тите ще продължи похода си към мечтаната шеста световна титла и следващият им съперник ще е вицешампионът от последния Мондиал в Русия.