Сензацията Мароко занули Канада и спечели групата с Хърватска и Белгия

Африканците си заслужиха мястото на осминафиналите

01.12.2022 | 19:21 Редактор: Ирена Бакърджиева

Мароко се класира за осминафиналите на Мондиал 2022, след като победи Канада с 2:1 в мач от група "F".

Африканският отбор пусна първа кръв още в четвъртата минута, в която Хакием Зиеш прехвърли вратаря Борян. В средата на първата част Ен-Несири  удвои, но нещастен автогол на Агерд малко преди паузата върна интригата.

Всъщност това беше първият гол във вратата на Мароко на световното първенство. Интересното е, че Ен-Несири вкара и секунди преди паузата на стадион  "Ал Тумама", но попадението беше отменено заради засада.

Мароко сензационно събра актив от 7 точки и спечели групата си, затова ще играе с втория от група "Е" (Испания, Япония, Коста Рика или Германия) на следващия етап. Канада завърши без спечелена точка, макар да игра доста добър футбол.