Не Меси, а дебютни голове изпратиха Аржентина на 1/8-финал

В герои се превърнаха Алексис Макалистър и Хулиан Алварес

30.11.2022 | 23:00 Редактор: Искра Ангелова

Аржентина смачка Полша и се класира за 1/8-финала на световното първенство.

"Албиселесте" треснаха 2:0 европейците в последен мач от група C. Южноамериканците тотално надиграха поляците и само феноменалните изяви на стража им Войчех Шчесни предотврати по-голяма загуба. Вратарят на Полша спаси дузпа на Меси в края на първата част.

В герои за Аржентина не бяха обичайните заподозрени, а младежите Алексис Макалистър и Хулиан Алварес.

Първият откри резултата в началото на първата част. Талантът на "Манчестър Сити" пък с фамозен гол удвои в 68-ата мин.

Аржентина спечели групата с шест точки. На 1/8-финала ще играят с изненадата Австралия.

Въпреки загубата - Полша остава на второто място. Европейците имат 4 точки. В следващия кръг играчите на Чеслав Михневич ще срещнат световния шампион Франция.

Поляците не създадоха нито едно голове положение. За повече от 90 минути. Те не отправиха нито един точен удар. Роберт Левандовски бе зрител от близо, тъй като съотборниците му рядко успяха да пуснат пас към голямата си звезда.