Силна Хърватска разби Канада с 4:1 и я изхвърли от Мондиала

Крамарич се разписа на два пъти за "шахматистите"

27.11.2022 | 20:17 Редактор: Вяра Димова

Мощна Хърватия обърна с 4:1 Канада в среща от група F на Мондиал 2022 и записа впечатляваща победа.

Северноамериканците дръпнаха в резултата още във втората минута, когато се разписа звездата им Алфонсо Дейвис, но "шахматистите" направиха пълен обрат още до почивката с голове на Андрей Крамарич (36) и Марко Ливая (44).

С този успех "шахматистите" имат четири точки и се изкачиха на върха в класирането заедно с Мароко. Белгия е с три пункта, докато Канада е без спечелена точки и отпада от Световното.

След половин час игра  Ливая бе изведен сам срещу Борян леко вдясно, последва диагонален удар, но Милан Борян показа класа и отрази майсторски. Седем минути по-късно Хърватия заслужено изравни. Перишич пусна уникален пас към Крамарич отляво, който шутира остро и не остави шансове на Милан Борян за 1:1.

"Шахматистите" изцяло доминираха до почивката и логично направиха пълен обрат. Това стана в 44-ата минута, когато хърватите проведоха поредната си атака по учебник, при която Ливая получи топката някъде около дъгата на пеналта, след което изстреля мощна бомба и едва не скъса мрежата - 2:1.

В 54-ата минута Крамарич бе намерен от Модрич на точката на дузпата, последва остър удар, но Борян сътвори феноменално спасяване. Отговорът на Канада бе далечен удар на Джонатан Дейвид, но Ливакович без проблеми спаси.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Хърватия заби трети гол. Перишич пусна уникален пас към Крамарич в пеналта на Канада, който направи майсторски финт, след което с левия крак технично опъна мрежата - 3:1.

В добавеното време хърватите вкараха и четвърти гол дело на Ловро Маер. Така Хърватия заслужено си взе победата и поглежда към осминафиналите.