"Пирин" и "Берое" си поделиха по точка в Благоевград

И двата тима направиха по няколко опасни атаки, но не можаха да отбележат

07.10.2022 | 22:35 Редактор: Искра Ангелова

Отборите на "Пирин" и "Берое" завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на футболното ни първенство.

В 4-ата минута капитанът на гостите Симеон Мечев опита далечен изстрел извън наказателното поле, но топката премина покрай страничния стълб. 16 минути по-късно Петър Занев пропусна да изведе "Пирин" напред в резултата.

След центриране от ъглов удар той остана непокрит и засече кълбото с глава, но стреля в аут. След това и двата тима направиха по няколко опасни атаки, но не можаха да отбележат.

В 64-ата минута Абубакар Тунгара подаде към Божидар Пенчев, който обаче прати топката в ръцете на вратаря на домакините Янко Георгиев. Малко след това централния нападател на "Пирин" Преслав Йорданов с атрактивна странична ножица улучи страничния стълб.