"Реал" разгроми "Шахтьор" (Донецк), Анчелоти изравни рекорд на сър Алекс Фъргюсън

Тимът оглави групата си с пълен актив от 9 точки

06.10.2022 | 09:51 Редактор: Искра Ангелова

"Реал" (Мадрид) надви Шахтьор с 2:1 в трети мач от група F на Шампионската лига. "Белите" пропуснаха да разгромят украинския гранд. И трябваше да треперят до последно.

Още до 28-ата минута, играчите на Карло Анчелоти водеха с 2:0.

Родриго бе точен в 13-ата минута. В 28-ата Винисиус удвои. Зубков върна надеждите на Шахтьор в 39-ата минута.

А Карло Анчелоти се изравни със сър Алекс Фъргюсън по победи в турнира. Двамата имат по 102 успеха. Трети е мениджърът на Манéстър Сити - Пеп Гуардиола с 95.

Носителят на трофея имаше тотално превъзходство в мача на "Сантяго Бернабеу". Само отличните изяви на вратаря Анатолий Трубин, както и пропуските, лишиха "Реал" от по-изразителна победа. За мадридчани се разписаха Родриго и Винисиус Жуниор, а точен за "Шахтьор" бе Олександър Зубков.

Родриго вече има 11 гола за "белите" в Шампионската лига, с което изравни постижение на клубната легенда Раул. И двамата стигнаха до тази кота, преди да навършат 22 години.

Успехът е трети за "Реал" и тимът оглави групата си с пълен актив от 9 точки. "Шахтьор" е втори с 4, следван от "Лайпциг" с 3, а "Селтик" остава на дъното с 1.