"Реал" (М) се измъчи, но стигна до обрат срещу новак на старта на Ла Лига

Алаба донесе победата на "белите" в 75-ата минута

15.08.2022 | 07:31 Редактор: Тодор Петров

"Реал" (Мадрид) имаше проблеми в първия си мач от сезона в Ла Лига, но стигна до победа с 2:1 при гостуването си на "Алмерия". Ларджи Рамазани откри резултата в шестата минута, а Лукас Васкес изравни в 61-ата минута. Давид Алаба донесе победата на "белите" след брилянтно изпълнение от фаул в 75-ата минута.

Карло Анчелоти остави на пейката някои основни играчи като Каземиро, Лука Модрич, Алаба и Милитао, което се отрази на играта на тима. Шампионът на Испания стигна до обрата, след като някои от тях влязоха в игра. Дебют за тима в Ла Лига направиха новите попълнения Антонио Рюдигер и Орелиан Чуамени.

Домакините стигнаха до възможност да изравнят шест минути преди края. Топката стигна до Куро Санчес в наказателното ополе, но той стреля право в Куртоа. "Реал" пък имаше шанс да увеличи аванса си, но Валверде не успя да реализира.