Кошмарен дебют на мениджъра Тен Хаг, "Брайтън" удари "Манчестър Юнайтед"

След почивката Тен Хаг пусна Роналдо в игра

07.08.2022 | 18:15 Редактор: Ваня Кузманова

Новият мениджър на "Манчестър Юнайтед" Ерик тен Хаг имаше кошмарен дебют начело на "червените дяволи", след като тимът загуби от Брайтън енд Хоув Албиън с 1:2 у дома в мач от откриващия кръг на Висшата лига.

На "Олд Трафорд" Тен Хаг остави на резервната скамейка търсещия изходящ трансфер Кристиано Роналдо, като в центъра на атаката застана новото попълнение Кристиан Ериксен, а от самото начало "чайките" доминираха и изглеждаха по-опасни в атака. Преимуществото на гостите даде резултат в 30 минута, когато Паскал Грос се разписа от близко разстояние след добра асистенция на бившия нападател на Юнайтед Дани Уелбек. Девет минути по-късно Грос вкара за втори път, след като бе първи до топката след намеса на Давид де Хеа.

След почивката Тен Хаг пусна Роналдо в игра, а домакините бяха по-активни, като те се върнаха в двубоя в 68 минута, когато Алексис Мак Алистър си вкара автогол при разбъркване след корнер. Играчите на Юнайтед обаче не успяха да натиснат съперника си в търсене на изравнителен гол и в крайна сметка Брайтън заслужено стигна до трите точки.

В другия мач от днес Лестър Сити и Брентфорд направиха равенство 2:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм".