ЦСКА не впечатли при официалното представяне на отбора

"Армейците" победиха "Спортист" (Своге) с 2:0

05.07.2022 | 22:00 Редактор: Елеонора Танева

ЦСКА се наложи над "Спортист" (Своге) с 2:0 в генералната репетиция на "червените". Това беше последната контрола преди старта на efbet Лига.

Момчетата на Саша Илич не показаха стабилна игра, късметът опази мрежата им суха.

ЦСКА доминираше през първото полувреме срещу "Спортист", но стигна до гол едва в 41-та минута. Калоян Кръстев стреля със задна ножица и Ивайло Василев отклони удара в страничната греда, след което топката попадна на пътя на Станислав Шопов. Силният шут на новото попълнение на "червените" също бе спасен от стража на "Спортист", който обаче не успя да улови топката при последвалото центриране в наказателното поле. От това се възползва Марк-Емилио Папазов, който бе точен за 1:0, пише gol.bg.

Георги Николов пропусна първото чисто положение за "Спортист" в началото на второто полувреме, а в 55-ата минута ЦСКА вкара втори гол. Асен Дончев центрира пред вратата на гостите и Маурисио Гарсес засече топката за 2:0.

Последната контрола на ЦСКА завърши именно при този резултат. Първият мач на "червените" за новия сезон е срещу "Арда" (Кърджали) у дома.