"Ференцварош" нанесе тежка загуба на "Лудогорец" в Австрия

Головете паднаха през втората част

25.06.2022 | 21:30 Редактор: Искра Ангелова

"Лудогорец" загуби от унгарския шампион "Ференцварош" с 0:3. Контролата бе част от подготвителния лагер на "орлите" в Австрия. Головете паднаха през втората част. За противниковия тим се появи в игра бившият играч на "Ботев" (Пловдив) - Маркиньос, който дори успя да накаже разградчани.

Текпетей пропиля чудесен шанс за "Лудогорец". Той получи великолепен извеждащ пас в 26-ата минута, но не успя да вкара, след като остана очи в очи с Дибус.

Атаките на унгарците дадоха резултат в 56-ата минута. Маркиньос се възползва от колеблива намеса на вратаря Слуга и необезпокояван прониза мрежата с удар от 7-8 метра.

Унгарците продължиха да нападат и в 81-ата минута Уинго се разписа.

Двата отбора се срещнаха и миналото лято, когато "Ференцварош" отново се наложи, но тогава с 3:1.

Снимка: Lap.bg