Григор Димитров напусна "Ролан Гарос" след много тежка загуба от Шварцман

Най-добрият ни тенисист отстъпи с 3:6, 1:6, 2:6

27.05.2022 | 14:27 Редактор: Тодор Петров

След двете убедителни победи в Париж, които Григор Димитров записа, днес ракета номер 1 на България приключи участието си на Откритото първенство на Франция след тежка загуба с 0:3 сета от аржентинеца Диего Шварцман - 3:6, 1:6, 2:6.

Хасковлията допусна далеч повече грешки от своя съперник, който в големи периоди от мача беше като стена. В типично свой стил Шварцман заложи на дълги разигравания без да поема много рискове.

Димитров блесна на няколко пъти с уникални отигравания, но те нямаше как да компенсират високия брой непредизвикани грешки - цели 59, и резките спадове в своята игра.

Димитров започна перфектно в началото на третия сет, повеждайки с 2:0 гейма, но допусна обрат до 2:4 и като че ли това го срина психически. Българинът не успя да се върне в мача и по този начин приключи с "Ролан Гарос" по-рано от очакваното от специалистите. Шварцман пък за поредна година се класира за осминафиналите на турнира.