"Рома" на Моуриньо заслужено триумфира в Лигата на конференциите

В герой за "вълците" се превърна Николо Дзаниоло, който вкара единствения гол във финала

26.05.2022 | 06:47 Редактор: Тодор Петров

"Рома" спечели дебютното издание на третия по сила европейски клубен турнир Лигата на конференциите, след като победи "Фейенорд" с 1:0. В герой за "вълците" на стадион "Арена Комбетаре" в Тирана се превърна Николо Дзаниоло, който вкара единствения гол в 32-та минута.

През второто полувреме тимът на Жозе Моуриньо се дръпна в защита, докато нидерландците натиснаха сериозно. Отборът от Ротердам обаче нямаше късмет пред гола, след като улучи два пъти гредите. Системата за видеоповторения пък не отчете претенции за тяхна дузпа.

Така "Рома", победил два пъти ЦСКА в груповата фаза на надпреварата, спечели първия в своята история трофей в Европа след Купата на панаирните градове през 1961 година. "Фейенорд" пък загуби за първи път в историята си финал в евротурнирите, след като дотук бе спечелил КЕШ и два пъти Купата на УЕФА.