"Манчестър Юнайтед" разби "Брентфорд" и се изкачи до петото място

Точни за гостите бяха Еланга, Грийнууд и Рашфорд

20.01.2022 | 07:26 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" удари с 3:1 "Брентфорд" като гост в отложен мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Головете за гостите забиха Антъни Еланга (55), Мейсън Грийнууд (62) и Маркъс Рашфорд (78), точен за Брентфорд бе Айвън Тони (85).

"Червените дяволи" разбиха "пчеличките", но през цялото първо полувреме домакините тотално доминираха и изпуснаха половин дузина чисти голови положения, а Давид де Хеа направи уникални спасявания при резултат 0:0.

След почивката "Юнайтед" излезе преобразен на терена, изцяло надигра "Брентфорд" и в крайна сметка логично си взе победата и трите точки. Това бе и победа номер 300 за "червените дяволи" като гост във Висшата лига.

С този успех "Юнайтед" се изкачи до петото място в класирането, което дели с "Арсенал". И двата отбора имат по 35 точки, но "червените дяволи" са с мач повече.