"Интер" победи "Специя" с лекота и излезе на второ място

Петко Христов изигра цял мач

01.12.2021 | 23:19 Редактор: Теодора Патронова

"Интер" победи с 2:0 "Специя" в двубой от междинния 15-и кръг на Серия А. Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес от дузпа донесоха успеха с голове през двете полувремена. "Нерадзурите" излязоха на второ място във временното класиране, като са на точка от лидера "Наполи", който е и с мач по-малко.

Гостите, в чийто състав бе българският национал Петко Христов, остават точно над зоната с изпадащите отбори, но могат да бъдат задминати след изиграването на всички срещи от кръга.

Футболистите на Симоне Индзаги натиснаха съперника още от първия съдийски сигнал. Корея, Перишич и Лаутаро обаче показаха неточен мерник. След това Дъмфрис опита далечен изстрел, който беше отразен от вратаря.

В 58-ата минута Кивиор игра с ръка при шут на Лаутаро и съдията отсъди дузпа, пише gol.bg.

Именно аржентинецът беше точен от бялата точка за 2:0.

До края на мача шампионите контролираха събитията на терена и без проблем стигнаха до трите точки.